Srpen 2010

Víčka

30. srpna 2010 v 21:53 | Petra |  Aktuality
Tak, aby tady něco přibylo...

Připomínám, že se stále sbírají do školy plastová víčká od PET láhví.
Tentokrát, aby to bylo fér, se to počítá na kusy, za každých 100 kusů víček je 1 žolík.


Prosba o pomoc

28. srpna 2010 v 17:41 | Ája |  Aktuality
sesit
Zlatíčka moje,

v pátek přivezli hromadu věcí, které jsme objednali (sešity, obaly, tužky, pravítka, ...). Díky Petře a klukům Tesařovým, že je odnosili do třídy. A teď je potřeba vše roztřídit na 27 hromádek.

Takže kdo je schopen a ochoten, přijďte v pondělí v 10 hod do naší třídy. Každá ruka vítána. Nejpozději za hodinku je to hotové.

Prosím, nepište sem důvody, proč nemůžete přijít.

Už mně to začalo ...

26. srpna 2010 v 7:58 | Ája |  Aktuality
je čas
a na vás taky dojde .... :-)

Výroba vakcín na Prasečí chřipku

15. srpna 2010 v 10:57 | Kuba |  Aktuality
Překlad: Jsi malý bastard...Všechny nás zabiješ :-D

Třetina z odborníků, kteří radili Světové zdravotnické organizaci o pandemii prasečí chřipky, měla vazby na farmaceutické firmy .
Minulý měsíc vyšlo najevo, že Britská vláda utratila více než 1,2 miliardy liber na řešení prasečí chřipky - většinou na nákup vakcín po hrozivé předpovědi expertů, že více jak 65 000 Britů zemře.
Ve skutečnosti měl virus na svědomí jen 457 životů - třetinu těch, kteří zemřou každý rok kvůli běžné sezónní chřipce.

Meteority v noci ze čtvrtka na pátek

11. srpna 2010 v 8:51 | Ája |  Aktuality
Noc ze 12. na 13. srpna slibuje v případě jasného počasí každoroční astronomickou podívanou v podobě maxima meteorického roje Perseid.
perseidy
Na snímku je krásný meteorit poblíž souhvězdí Velkého vozu.


Tento rok jsou velmi příznivé podmínky ke sledování roje, protože neruší Měsíc, který by jinak přezářil oblohu a znemožnil spatřit slabší meteory. Navíc i načasování samotného maxima, během něhož by pro naši zeměpisnou šířku mělo spadnout přes 75 meteorů v hodině, je velmi příznivé.

Konec světa v roce 2012?

11. srpna 2010 v 8:23 | Ája |  Aktuality

Konec světa v roce 2012 nebude

Apokalypsa v malířově představě.
Určitě jste již slyšeli o konci světa v roce 2012. A nejspíš jste z toho zděšeni. Věřtě, že nejste sami. Na zimní slunovrat 21. prosince 2012 má totiž skončit velká perioda Mayského kalednáře a sami Mayové na tento okamžik předpovídali "očištění" civilizace. Bohužel mnoho konspirátorů toto "očištění" bere jako konec světa tak, jak jej známe. A tyto zvěsti vedou k obecné panice mezi lidmi. Nemálo tomu nahrává i film amerického režiséra německého původu Rolanda Emmericha s příznačně stručným názvem 2012. Vytvořili jsme proto pro vás tuto speciální stránku, kde je většina faktů kolem apokalypsy v roce 2012 uvedena na pravou míru.

Nejčastěji zmiňované katastrofické scénáře

Níže najdete odkazy na třídílný článek zachycující základní nedostatky konspiračních teorií týkajících se konce světa v roce 2012. Tento seriálový článek se snaží uvést na pravou míru tři nejčastěji zmiňované katastrofické scénáře spějící k zániku civilizace v roce 2012. Mezi všemi teoriemi kolují především zvěsti o hromadné konjunkci planet Sluneční soustavy vedoucí k roztrhání Země, o srážce Země se záhadnou Planetou X nebo o apokalyptické sluneční erupci. Jak je to doopravdy?
V souvislosti s narůstající sluneční aktivitou vyšly kolem 18. června 2010 na několika serverech (Novinky.cz, Idnes.cz, Aktualne.cz) články, které informovaly o extrémní magnetické superbouři při maximu aktivity v roce 2013. Bohužel informace v článcích byly způli nejspíše špatným překladem původního zdroje a způli nesprávným pochopením velmi zavádějící. Vše na pravou uvádí ve svém článku Michal Švanda.